اخبار

مدیر بهره‌برداری خبر داد

چهارشنبه، 21 اردیبهشت 1401 | کد خبر : 1096 | Article Rating
ایستگاه جدید دریافت اتان فشرده در پتروشیمی ایلام راه‌اندازی شد
مدیر بهره‌برداری خبر داد
سعید رحیم‌زاده مدیر‌ بهره‌برداری شرکت پتروشیمی ایلام از راه‌اندازی ایستگاه جدید دریافت اتان فشرده در این مجتمع خبر داد و گفت: با راه اندازی این ایستگاه در فاز نخست ۱۰۰ تن در ۲۴ ساعت اتان فشرده پس از بارگیری در عسلویه و انتقال به پتروشیمی ایلام تخلیه می‌شود.
وی افزود: این میزان اتان فشرده با فشار ۱۵۰ بار پس از بارگیری در سایت شرکت توسعه و تجهیز پترو ایرانیان واقع در کنگان عسلویه و انتقال از طریق تانکر پس از رسیدن به پتروشیمی ایلام به فشار ۶۰ بار می‌رسد که در ایستگاه مذکور به فشار مورد نیاز که ۱۲ بار است تقلیل داده می‌شود و به واحد الفین ارسال می گردد.
وی با بیان اینکه خوراک اتان بیشترین نرخ تولید اتیلن را دارا می باشد افزود: از ۱۰۰ تن اتان فشرده دریافتی، ۷۵ تن اتیلن در ۲۴ ساعت تولید می‌شود.
مهندس رحیم‌زاده با اشاره به اینکه شرکت پالایش گاز ایلام ۴۵ تا ۵۵ درصد خوراک مورد نیاز پتروشیمی را تامین می‌کند افزود: پالایشگاه گاز ایلام بر اساس ظرفیت طراحی می بایست ۱۲۰ تن در ساعت خوراک در اختیار پتروشیمی ایلام قرار می‌داد .
وی ادامه داد: پتروشیمی ایلام برای جبران کسری خوراک مورد نیاز خود از پتروشیمی‌های بوعلی ۷۰ تن در ۲۴ساعت رافینیت، پتروشیمی پارس ۱۰۰ تن در ۲۴ ساعت پنتان پلاس ، پتروپالایش تکران پارس ۱۰۰ تن در ۲۴ ساعت نفتا، پتروپالایش امیرکبیر ۱۰۰ تن در ۲۴ ساعت نفتا، بهینه‌کاران ۱۰۰ تن در ۲۴ ساعت نفتا، سالار شیمی ۲۰ تن در ۲۴ ساعت ال‌پی‌جی و توسعه و تجهیز پترو ایرانیان ۱۰۰ تن در۲۴ ساعت اتان فشرده دریافت می‌کند.

اطلاعات خبر و اشتراک گذاری

ثبت امتیاز

برای ثبت امتیاز لطفا لاگین نمایید در صورتی که لاگین کرده اید امتیاز خود را ثبت نمایید

ثبت نظر

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: